Łatwa dezynfekcja rąk w dobie koronawirusa - żele, preparaty i urządzenia
Łatwa dezynfekcja rąk w dobie koronawirusa - żele, preparaty i urządzenia

Jesteśmy w trakcie wakacji i pragniemy chociaż na chwilę gdzieś wyjechać, by troszkę odpocząć. Niestety ciągle na świecie panuje koronawirus, który ogranicza nasze plany urlopowe. Z tego względu większość z nas decyduje się na czas spędzony w kraju, poprzez zwiedzanie zabytków czy podziwianie pięknych krajobrazów. Podczas tych wycieczek nie możemy zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, którymi przede wszystkim są: częste mycie rąk, a także ich dezynfekcja. W tym celu warto zaopatrzyć się we właściwe preparaty, żele, czy akcesoria, które będą chronić nas przed zakażeniem.

Dezynfekcja rąk – dlaczego tak ważna?

Jak większość z nas wie, każdego dnia towarzyszą nam różnego rodzaju drobnoustroje. Najwięcej z nich znajduje się na powierzchniach przedmiotów, których najczęściej dotykamy (klamki drzwi, przyciski klawiatury, pieniądze). Stykając się z nimi, bardzo szybko przemieszczamy bakterie, wirusy czy grzyby na dłonie, a z nich poprzez mimowolne i częste dotykanie, bezpośrednio do naszej twarzy. Poprzez to zarazki wędrują w okolice nosa, ust i oczu, gdzie bardzo łatwo wnikają do naszego organizmu, powodując rozwój stanu zapalnego oraz różnego rodzaju chorób. By temu zapobiec, ważna jest odpowiednia higiena oraz dezynfekcja rąk czy podręcznych przedmiotów. Proces ten oparty jest na zastosowaniu metod fizycznych, chemicznych bądź termo-chemicznych, które mają na celu zniszczyć wegetatywne formy drobnoustrojów chorobotwórczych. Jej skuteczność zależy od wielu czynników, takich jak: liczba, aktywność i gatunek zarazka, temperatury, wilgotności, pH, stężenia preparatu dezynfekującego, czy czasu jego działania.

Kiedy należy dezynfekować ręce?

Jak wiemy, cząstki wirusa, również SARS-CoV-2, mogą przetrwać na różnych powierzchniach i przedmiotach przez wiele godzin. Dlatego nawet nieświadomie możemy zarazić się, poprzez ich dotykanie. By temu zapobiec Światowa Organizacja Zdrowia oraz Europejskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób zalecają, by dokładnie i często myć nasze ręce wodą z mydłem, a także dezynfekować je za pomocą preparatów odkażających. Ale kiedy i jak często należy dezynfekować nasze dłonie? Otóż wówczas, gdy mieliśmy kontakt z przedmiotami, których dotykała inna osoba, a nie mamy dostępu do bieżącej wody i mydła. W obecnej chwili powinniśmy odkażać nasze ręce po zrobieniu zakupów, po płaceniu kartą z użyciem terminala płatniczego lub pieniędzmi, w trakcie podróży komunikacją miejską, po skorzystaniu z toalety publicznej, a także po naciśnięciu klamki czy guzików domofonu i windy.

Jakie preparaty do dezynfekcji rąk wybrać?

By właściwie zdezynfekować nasze ręce, należy przestrzegać kilku prostych zasad oraz stosować odpowiednie preparaty odkażające. W trakcie ich zakupu warto zwrócić uwagę na skład środka dezynfekującego, jego zastosowanie (skóra czy powierzchnie przedmiotów) oraz sposób użycia. Skuteczne preparaty dezynfekujące powinny zawierać substancje niszczące szeroki zakres drobnoustrojów. Większość dostępnych na rynku preparatów, w tym żeli do dezynfekcji rąk, jak np. ViruXol Fagron 50ml, zawiera w swoim składzie alkohol. Jego stężenie musi minimalnie wynosić 60%. Jednak u wielu ludzi preparaty zawierające alkohol, po długim i częstym używaniu, powodują wysuszenie rąk, a niekiedy odczyny alergiczne. Z myślą o tych osobach, a także małych dzieciach, powstają środki zawierające inne czynne składniki. Jednym z nich jest Imuno ND firmy Fagron.

Imuno ND 50 ml – co go wyróżnia?

Imuno ND to żelowy środek dezynfekujący do rąk, który w swoim składzie nie zawiera alkoholu. Jego głównym czynnikiem jest chlorek benzalkoniowy, który posiada właściwości bakteriostatyczne, fungistatyczne oraz bakteriobójcze. Jest on stabilny i bezpieczny. Poza tym preparat ten zawiera składniki naturalne, takie jak: olejek drzewa herbacianego, eukaliptusa, olej z nasion makadamii i proszek z soku z liści aloesu, nadające mu dodatkowo przyjemny zapach. Jest on nietoksyczny, niepalny, dobrze tolerowany i przeznaczony zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Nie wysusza rąk, nawilża ich skórę oraz nie wymaga po zastosowaniu spłukiwania. Jego dodatkową zaletą jest możliwość zapewnienia ochrony dłuższy czas po jego zastosowaniu.

Urządzenia do dezynfekcji podręcznych przedmiotów

Na co dzień korzystamy z wielu niezbędnych, podręcznych rzeczy, jak klucze, karty kredytowe, czy telefony komórkowe. Również na ich powierzchniach przenoszą się liczne zarazki, dlatego warto pamiętać o ich częstej dezynfekcji, a jeśli to możliwe nawet sterylizacji. Na rynku mamy dostępne urządzenia, które mają nam w tym pomóc. Przykładem jest Mini-UV Sterylizator, który jest łatwy w użyciu oraz przydatny podczas wakacyjnej wycieczki. Można nim zdezynfekować zarówno telefon komórkowy, maseczkę, jak i inne niewielkie artykuły. Dodatkowo pełni funkcję ładowarki bezprzewodowej!

Bestsellery
Imuno TF® Complex
Imuno TF® Complex

95,00 zł

87,96 zł

Pigmerise® liposomal cream  50 ml
Pigmerise® liposomal cream 50 ml

66,00 zł

Cena regularna: 78,00 zł

53,66 zł

Cena regularna: 63,41 zł

Zestaw kosmetyków do włosów Neogen™
Zestaw kosmetyków do włosów Neogen™

150,00 zł

121,95 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl