Skuteczna dezynfekcja w dobie pandemii z Fagron Care
Skuteczna dezynfekcja w dobie pandemii z Fagron Care

W dobie globalnej pandemii SARS-CoV-2 oprócz odkażania rąk oraz zasłaniania nosa i ust, bardzo ważna jest odpowiednia dezynfekcja pomieszczeń, a także przedmiotów, których używamy. Jak wskazują naukowcy, koronawirus na niektórych powierzchniach może przetrwać do 72 godzin, natomiast w miejscach, gdzie panują warunki chłodnicze, nawet do 28 dni. Z tego względu, dezynfekcja ma na celu ograniczenie zasięgu oraz prędkości rozprzestrzeniania się wirusa. Podczas wyboru odpowiednich metod, sprzętów oraz preparatów do dezynfekcji nie tylko rąk, ale także różnego rodzaju miejsc i powierzchni, warto zaufać profesjonalistom.

Dezynfekcja i sterylizacja w dobie pandemii koronawirusa

Każdy z nas wie, że koronawirusem możemy się zarazić przede wszystkim drogą kropelkową poprzez kontakt z osobą chorą. Jednak równie niebezpieczne jest dotykanie licznych przedmiotów i powierzchni, na których zgromadzone są chorobotwórcze patogeny. Z tego względu bardzo ważna jest odpowiednia higiena oraz częsta dezynfekcja rąk, a także profesjonalna sterylizacja pomieszczeń, na którą składa się zarówno odkażanie powierzchni wszelkich przedmiotów, jak również oczyszczanie powietrza, w którym mogą znajdować się wirusy SARS-CoV-2.

Urządzenia i preparaty do sterylizacji Fagron Care

Jak wiemy, szybkiemu rozprzestrzenianiu się wirusów sprzyjają duże skupiska ludzi w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni. Wiele mówi się o częstym odkażaniu rąk oraz regularnej dezynfekcji powierzchni, a także sterylizacji powietrza, czy to w biurze, salonie kosmetycznym, czy recepcji. Podczas wykonywania tych działań bardzo pomocne mogą okazać się sprawdzone oraz profesjonalne preparaty i urządzenia do sterylizacji firmy Fagron. W swojej ofercie posiadamy skuteczny żel antybakteryjny do rąk Viruxol oraz mobilny sterylizator powietrza FagronLab UVGI-80 i a także Mini-UV sterylizator do dezynfekcji np. telefonu, kluczy czy maseczki. Poznajmy ten asortyment do dezynfekcji bliżej.

Żel do dezynfekcji rąk - skład i zastosowanie

Warto przy sobie nosić skuteczny i bezpieczny żel do dezynfekcji rąk, który w każdej chwili pozwoli odkazić i utrzymać w czystości nasze dłonie. Przykładem takiego preparatu jest Viruxol. Nasz produkt zawiera alkohol 60% oraz bardzo przyjazne dla skóry składniki, takie jak: panthenol i glicerynę, które nawilżają skórę dłoni i chronią ją przed wysuszeniem. Ten żel antybakteryjny posiada naturalne pH skóry oraz zapach aloesowy. Można go stosować w celu utrzymania higieny dłoni oraz ich codziennej pielęgnacji wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do mydła i bieżącej wody.

Jak działa sterylizator powietrza UV?

Każdy sterylizator powietrza UV działa na podobnej zasadzie. Powietrze zasysane przez wentylator dostaje się do filtra, a następnie jest oczyszczane. W kolejnym etapie przedostaje się do filtra fotokatalitycznego. Ostatnim krokiem jest naświetlane promieniowaniem ultrafioletowym. Poprzez zastosowanie filtra fotokatalitycznego oraz działania promieniowania ultrafioletowego niszczona jest warstwa lipidowa koronawirusa.  W ten sposób zapewniamy czystość mikrobiologiczną w pomieszczeniu.

Duża skuteczność tego typu urządzeń sprawia, że są często stosowane np. w recepcjach, w poczekalniach, czy też na stacjach paliw, a więc w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie przemieszcza się dużo różnych osób (nie zawsze zdrowych). Warto mieć takie urządzenie w pomieszczeniach biurowych lub w punktach usługowych takich jak salony kosmetyczne, fryzjerskie, restauracje, sklepy.

Jak działa sterylizator UV do telefonów?

Telefon komórkowy to jedno z najczęściej wykorzystywanych przez człowieka urządzeń. Dotykamy je często, a następnie przykładamy do ucha dotykając twarzy i okolic. Na powierzchni komórki zbiera się bardzo wiele bakterii i drobnoustrojów, niekiedy chorobotwórczych. Z tego względu warto pomyśleć o zakupie urządzenia takiego jak mini sterylizator UV do telefonów.

Zasada działanie mini sterylizatora UV jest bardzo prosta. Wystarczy włożyć telefon do odpowiedniego pudełka, zamknąć pokrywę urządzenia i uruchomić tryb dezynfekcji. Uwolnione promieniowanie UV-C / UVA skutecznie przeprowadzi dezynfekcję całego telefonu, zapewniając nam bezpieczne i higieniczne użytkowanie. Można tam zdezynfekować także inne niewielkie przedmioty – klucze czy maseczkę.

Dezynfekcja a sterylizacja poznajemy różnice

Bardzo powszechnym słowem w 2020 roku była dezynfekcja. Dezynfekcja oraz sterylizacja często stosowane są zamiennie. Wiele osób zaczęło uważać, że w trakcie dezynfekcji zabija wszystkie wirusy i drobnoustroje. Warto wiedzieć, iż dezynfekcja polega na osłabieniu lub usunięciu poziomu bakterii, aby stały się bezpieczne dla człowieka, jego zdrowia oraz życia. Natomiast sterylizacja jest całkowitym usunięciem bakterii, czyli wyjałowieniem.

 

Bestsellery
Imuno TF® Complex
Imuno TF® Complex

95,00 zł

87,96 zł

Pigmerise® liposomal cream  50 ml
Pigmerise® liposomal cream 50 ml

66,00 zł

Cena regularna: 78,00 zł

53,66 zł

Cena regularna: 63,41 zł

szt.
Zestaw kosmetyków do włosów Neogen™
Zestaw kosmetyków do włosów Neogen™

150,00 zł

121,95 zł

szt.
TrichoTest ™  test genetyczny
TrichoTest ™ test genetyczny

1 290,00 zł

1 048,78 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl