W dobie globalnej pandemii SARS-CoV-2 oprócz odkażania rąk oraz zasłaniania nosa i ust, bardzo ważna jest odpowiednia dezynfekcja pomieszczeń, a także przedmiotów, których używamy. Jak wskazują naukowcy, koronawirus na niektórych powierzchniach może przetrwać do 72 godzin, natomiast w miejscach, gdzie panują warunki chłodnicze, nawet do 28 dni. Z tego względu, dezynfekcja ma na celu ograniczenie zasięgu oraz prędkości rozprzestrzeniania się wirusa. Podczas wyboru odpowiednich metod, sprzętów oraz preparatów do dezynfekcji nie tylko rąk, ale także różnego rodzaju miejsc i powierzchni, warto zaufać profesjonalistom.
Dezynfekcja i sterylizacja w dobie pandemii koronawirusa
Każdy z nas wie, że koronawirusem możemy się zarazić przede wszystkim drogą kropelkową poprzez kontakt z osobą chorą. Jednak równie niebezpieczne jest dotykanie licznych przedmiotów i powierzchni, na których zgromadzone są chorobotwórcze patogeny. Z tego względu bardzo ważna jest odpowiednia higiena oraz częsta dezynfekcja rąk, a także profesjonalna sterylizacja pomieszczeń, na którą składa się zarówno odkażanie powierzchni wszelkich przedmiotów, jak również oczyszczanie powietrza, w którym mogą znajdować się wirusy SARS-CoV-2.
Urządzenia i preparaty do sterylizacji Fagron Care
Jak wiemy, szybkiemu rozprzestrzenianiu się wirusów sprzyjają duże skupiska ludzi w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni. Wiele mówi się o częstym odkażaniu rąk oraz regularnej dezynfekcji powierzchni, a także sterylizacji powietrza, czy to w biurze, salonie kosmetycznym, czy recepcji. Podczas wykonywania tych działań bardzo pomocne mogą okazać się sprawdzone oraz profesjonalne preparaty i urządzenia do sterylizacji firmy Fagron. W swojej ofercie posiadamy skuteczny żel antybakteryjny do rąk Viruxol oraz mobilny sterylizator powietrza FagronLab UVGI-80 i a także Mini-UV sterylizator do dezynfekcji np. telefonu, kluczy czy maseczki. Poznajmy ten asortyment do dezynfekcji bliżej.
Żel do dezynfekcji rąk - skład i zastosowanie
Warto przy sobie nosić skuteczny i bezpieczny żel do dezynfekcji rąk, który w każdej chwili pozwoli odkazić i utrzymać w czystości nasze dłonie. Przykładem takiego preparatu jest Viruxol. Nasz produkt zawiera alkohol 60% oraz bardzo przyjazne dla skóry składniki, takie jak: panthenol i glicerynę, które nawilżają skórę dłoni i chronią ją przed wysuszeniem. Ten żel antybakteryjny posiada naturalne pH skóry oraz zapach aloesowy. Można go stosować w celu utrzymania higieny dłoni oraz ich codziennej pielęgnacji wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do mydła i bieżącej wody.
Jak działa sterylizator powietrza UV?
Każdy sterylizator powietrza UV działa na podobnej zasadzie. Powietrze zasysane przez wentylator dostaje się do filtra, a następnie jest oczyszczane. W kolejnym etapie przedostaje się do filtra fotokatalitycznego. Ostatnim krokiem jest naświetlane promieniowaniem ultrafioletowym. Poprzez zastosowanie filtra fotokatalitycznego oraz działania promieniowania ultrafioletowego niszczona jest warstwa lipidowa koronawirusa. W ten sposób zapewniamy czystość mikrobiologiczną w pomieszczeniu.
Duża skuteczność tego typu urządzeń sprawia, że są często stosowane np. w recepcjach, w poczekalniach, czy też na stacjach paliw, a więc w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie przemieszcza się dużo różnych osób (nie zawsze zdrowych). Warto mieć takie urządzenie w pomieszczeniach biurowych lub w punktach usługowych takich jak salony kosmetyczne, fryzjerskie, restauracje, sklepy.
Jak działa sterylizator UV do telefonów?
Telefon komórkowy to jedno z najczęściej wykorzystywanych przez człowieka urządzeń. Dotykamy je często, a następnie przykładamy do ucha dotykając twarzy i okolic. Na powierzchni komórki zbiera się bardzo wiele bakterii i drobnoustrojów, niekiedy chorobotwórczych. Z tego względu warto pomyśleć o zakupie urządzenia takiego jak mini sterylizator UV do telefonów.
Zasada działanie mini sterylizatora UV jest bardzo prosta. Wystarczy włożyć telefon do odpowiedniego pudełka, zamknąć pokrywę urządzenia i uruchomić tryb dezynfekcji. Uwolnione promieniowanie UV-C / UVA skutecznie przeprowadzi dezynfekcję całego telefonu, zapewniając nam bezpieczne i higieniczne użytkowanie. Można tam zdezynfekować także inne niewielkie przedmioty – klucze czy maseczkę.
Dezynfekcja a sterylizacja poznajemy różnice
Bardzo powszechnym słowem w 2020 roku była dezynfekcja. Dezynfekcja oraz sterylizacja często stosowane są zamiennie. Wiele osób zaczęło uważać, że w trakcie dezynfekcji zabija wszystkie wirusy i drobnoustroje. Warto wiedzieć, iż dezynfekcja polega na osłabieniu lub usunięciu poziomu bakterii, aby stały się bezpieczne dla człowieka, jego zdrowia oraz życia. Natomiast sterylizacja jest całkowitym usunięciem bakterii, czyli wyjałowieniem.