Viruxol - żel antybakteryjny do dezynfekcji rąk, jako obowiązkowy środek higieniczny w dobie pandemii koronawirusa
Viruxol - żel antybakteryjny do dezynfekcji rąk, jako obowiązkowy środek higieniczny w dobie pandemii koronawirusa

W tych niełatwych chwilach, gdy na świecie panuje pandemia koronawirusa, wszyscy ludzie pragną jak najlepiej zadbać o zdrowie swoje oraz najbliższych. WHO rekomenduje przestrzeganie wszystkich aktualnych przepisów sanitarnych. Głównie zwraca uwagę na regularnie oraz odpowiednio prowadzaną higienę rąk, gdyż to właśnie one są największym nośnikiem różnorodnych zarazków. Ta podstawowa czynność, jaką jest mycie rąk, wykonywana wiele razy w ciągu dnia, ma na celu zniszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych. Ale co zrobić, gdy nie mamy, np. podczas wakacyjnej wycieczki, dostępu do wody? Wówczas idealnie sprawdzi się żel do odkażania rąk – Viruxol. Poniżej wyjaśniamy jak stosować żel antybakteryjny oraz jak działa taki preparat.

Skuteczny żel antybakteryjny, czyli jaki

Żel antybakteryjny do rąk to preparat, który w łatwy sposób pozwala utrzymać prawidłową higienę oraz czystość dłoni bez konieczności użycia wody oraz mydła. Najważniejszym jego składnikiem jest przeważnie alkohol etylowy, który powinien być w stężeniu minimalnie 60% lub wyższym. Poza tym, dla poszerzenia spektrum działania, dobry żel antybakteryjny do dezynfekcji rąk powinien posiadać również dodatek izopropylu. Wówczas mamy gwarancję, iż zakupiony przez nas preparat będzie właściwie nam służył.

Skuteczny żel do dezynfekcji rąk powinien charakteryzować się również krótkim składem. Jednak ze względu na to, że alkohol ma działanie wysuszające i ściągające skórę, ważne jest, by preparat posiadał substancje łagodzące ewentualnie powstałe podrażnienia dłoni. Wśród tych składników o działaniu zmiękczającym i nawilżającym naszą skórę, znajdziemy przede wszystkim: alantoinę, glicerynę, pantenol, aloes, bambus, olejki eteryczne, jak np. z drzewa herbacianego, który również posiada właściwości antybakteryjne.

Ze względu na to, że preparaty te dostępne są w płynie, żelu czy sprayu, zawierają także składniki warunkujące właściwe pH produktu, substancje determinujące jego gęstą i lepką formę oraz związki utrzymujące ich trwałość.

Czy żel odkażający, a antywirusowy to to samo

Jak wiemy, żel antybakteryjny do dezynfekcji rąk działa na większość bakterii oraz grzybów. Preparat ten zwalcza także niektóre wirusy, dlatego można powiedzieć, że jest on po części antywirusowy. Niszczy on jedynie wirusy osłonięte cieniutką warstwą tłuszczową, czyli lipofilne. Wśród tej grupy znajdują się między innymi wirus grypy, rotawirusy, rhinowirusy czy też niedawno rozpowszechniony SARS-CoV-2.

Po co stosować żel antybakteryjny do rąk

Żel przeciwwirusowy stosujemy w celu ograniczenia liczby drobnoustrojów chorobotwórczych (wirusów, bakterii) znajdujących się na wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni dłoni. Jest to niezmiernie ważne, gdyż zapobiegamy różnego rodzaju zakażeniom naszego organizmu. Oprócz tego żel antybakteryjny do dezynfekcji rąk świetnie sprawdzi się w podręcznym wakacyjnym bagażu zarówno dziecka na kolonii, czy naszego podczas biwaku lub wycieczki. Wówczas, w przypadku braku dostępu do wody, w łatwy sposób możemy oczyścić swoje dłonie i zapobiec zakażeniu czy zatruciu.

Jak stosować żel antybakteryjny Viruxol

Żel antybakteryjny do dezynfekcji rąk nie może zastępować nam na co dzień mydła. Używając tego rodzaju preparatów dezynfekujące, musimy pamiętać, by przestrzegać wszelkich zaleceń producenta. Viruxol, tak, jak inne żele do dezynfekcji rąk z alkoholem, należy zawsze używać na suchą powierzchnię skóry rąk. Preparat zaleca się nakładać dwukrotnie, około 3 ml żelu, na wewnętrzną oraz zewnętrzną stronę dłoni. Następnie należy przez 30 do 60 sekund, dokładnie go rozcierać aż do nadgarstków rąk. Żelu nie musimy spłukiwać wodą.

Bestsellery
Imuno TF® Complex
Imuno TF® Complex

95,00 zł

87,96 zł

Pigmerise® liposomal cream  50 ml
Pigmerise® liposomal cream 50 ml

78,00 zł

63,41 zł

szt.
Zestaw kosmetyków do włosów Neogen™
Zestaw kosmetyków do włosów Neogen™

150,00 zł

121,95 zł

szt.
TrichoTest ™  test genetyczny
TrichoTest ™ test genetyczny

1 290,00 zł

1 048,78 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl