FagronLab™ UVGI-80 Air Sterilizer -    UV sterylizator powietrza mobilny FagronLab™ UVGI-80 Air Sterilizer - UV sterylizator powietrza mobilny
Cena: 3 073,77 zł (netto: 2 499,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Imuno ND  50ml -  żelowy środek dezynfekujący do rąk Imuno ND 50ml - żelowy środek dezynfekujący do rąk
Cena: 19,99 zł (netto: 18,51 zł )
szt.
zobacz więcej
Mini-UV Sterylizator + ładowarka bezprzewodowa Mini-UV Sterylizator + ładowarka bezprzewodowa
Cena: 149,00 zł (netto: 121,14 zł )
szt.
zobacz więcej
ViruXol Fagron 50 ml - żel do dezynfekcji rąk ViruXol Fagron 50 ml - żel do dezynfekcji rąk
Producent: Fagron
Cena: 7,99 zł (netto: 6,50 zł )
szt.
zobacz więcej

Nawet jeśli wizualnie wszystkie powierzchnie wokół nas wydają nam się być czyste, mogą być siedliskiem chorobotwórczych drobnoustrojów takich jak wirusy, grzyby, pasożyty czy bakterie. By zlikwidować niebezpieczeństwo zakażenia, czego następstwem może być rozwój ciężkiej choroby, zalecane jest sterylizowanie i dezynfekowanie nie tylko rąk, ale również i często używanych przedmiotów, a nawet całych pomieszczeń. W tym celu na rynku pojawiły się różnego rodzaju urządzenia oraz środki dezynfekcyjne.

Co to jest dezynfekcja i sterylizacja?

Dezynfekcją nazywamy wszelkie działania, które prowadzą do zniszczenia niebezpiecznych drobnoustrojów chorobotwórczych oraz niektórych form przetrwalnikowych, które mogą być zlokalizowane w pomieszczeniach, na różnego rodzaju powierzchniach, przedmiotach, a także naszych rękach. Czynności dezynfekujące nie zawsze są w 100% skuteczne, ponieważ w dużej mierze zależy to od licznych czynników, jak np. gatunku, aktywności fizycznej oraz liczby patogenów, a także środowiska, w którym bytuje. Wyróżniamy trzy metody dezynfekcji: termiczną, chemiczno-termiczną i chemiczną.

Sterylizacja to proces, który prowadzi do całkowitego zniszczenia mikroorganizmów, zarówno form wegetatywnych, przetrwalnikowych, jak i zarodnikowych. Można jej dokonać za pomocą metod fizycznych, mechanicznych lub chemicznych. Prawidłowo wykonana, gwarantuje nam jałowość materiałów poddanych temu procesowi.

Urządzenia do dezynfekcji i sterylizacji

Urządzenia do dezynfekcji i sterylizacji takie jak FagronLab™ UVGI-80 Air Sterilizer wykorzystywane są w różnych miejscach. Głównie przeznaczone są do używania w placówkach medycznych oraz wszystkich miejscach wymagających jak najwyższej czystości i higieny, gdzie mają zapewnić bezpieczeństwo pracowników, pacjentów i osób odwiedzających. Ponadto chętnie kupowane są do gabinetów stomatologicznych, medycyny estetycznej, salonów kosmetycznych, przedszkoli, żłobków oraz do prywatnych mieszkań. Obecnie powstają również urządzenia do dezynfekcji, czy sterylizacji różnego rodzaju narzędzi i przedmiotów znajdujących się w domach. Jednym z takich sprzętów jest UV-C dezynfektor dostępny w naszym sklepie. Można dzięki niemu łatwo zdezynfekować np. telefon czy maseczkę.

Środki do dezynfekcji rąk

Zarówno w aptekach, jak i drogeriach możemy spotkać liczne preparaty do dezynfekcji rąk, które pozwalają zachować czystość dłoni w sytuacjach, gdy nie mamy dostępu do mydła i bieżącej wody. W swoim składzie powinny one zawierać przede wszystkim alkohol. Pamiętajmy, że jego stężenie powinno wynosić minimalnie 60% lub więcej. Wówczas mamy gwarancję, iż dane środki do dezynfekcji będą prawidłowo działały. Niektóre produkty do dezynfekcji, ze względu na to, że zawarty w nich alkohol wysusza skórę dłoni, posiadają również składniki nawilżające i zmiękczające, jak pantenol, glicerynę czy aloes. Ich stosowanie jest bardzo proste. Preparaty do dezynfekcji rąk takie jak ViruXol Fagron 50 ml używa się zawsze na suchą powierzchnię dłoni. Należy nanieść wystarczającą ilość preparatu i dokładnie rozprowadzać po zewnętrznej i wewnętrznej powierzchni dłoni, wokół kciuków oraz w przestrzeniach między palcami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl