Urządzenia

FagronLab™ RVC1 laboratoryjny robot sprzątający FagronLab™ RVC1 laboratoryjny robot sprzątający
Producent: Fagron
Cena: 1 353,00 zł (netto: 1 100,00 zł )
szt.
zobacz więcej
FagronLab™ UVGI-80 Air Sterilizer -    UV sterylizator powietrza mobilny FagronLab™ UVGI-80 Air Sterilizer - UV sterylizator powietrza mobilny
Cena: 3 073,77 zł (netto: 2 499,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Mini-UV Sterylizator + ładowarka bezprzewodowa Mini-UV Sterylizator + ładowarka bezprzewodowa
Cena: 149,00 zł (netto: 121,14 zł )
szt.
zobacz więcej
Pulsoksymetr napalcowy CMS50D Pulsoksymetr napalcowy CMS50D
Cena: 139,00 zł (netto: 128,70 zł )
szt.
zobacz więcej

Co to jest sprzęt medyczny?

Sprzęt medyczny to ogólne pojęcie, do którego można zaliczyć urządzenia do diagnozowania, monitorowania stanu zdrowia, a także do leczenia. Warto również wspomnieć, że do tego pojęcia zalicza się także oprogramowanie odpowiedzialne za zarządzanie i sterowanie urządzeniami. Aby jednak urządzenie nazwać sprzętem medycznym musi posiadać odpowiednie certyfikaty.

Urządzenie medyczne, które zostało dopuszczone do obrotu musi posiadać znak CE. Za samo uzyskanie takiego certyfikatu odpowiedzialny jest oczywiście producent.

Sprzęt medyczny możemy podzielić na ten wykorzystywany w domu oraz na taki, który ułatwia pracę w placówkach medycznych. Niektóre z tych urządzeń możemy wykorzystać zarówno w szpitalu, przychodni czy też domu. Należą do nich m.in. termometry, ciśnieniomierze, pulsoksymetry czy inhalatory.

Urządzenia medyczne wykorzystywane do domowego użytku

Sklep ze sprzętem medycznym Fagroncare oferuje wysokiej jakości urządzenia medyczne. Atrakcyjna cena, jak również sprawdzona technologia sprawiają, że użytkownik jest w stanie zadbać o swoje zdrowie w zaciszu domowym. Z dostępnego sprzętu medycznego polecamy zwłaszcza pulsoksymetry. Urządzenie to ma za zadanie monitorować parametry naszego organizmu takie jak procentowe nasycenie krwi tlenem - saturacja (SPO2) oraz tętno.

Urządzenia medyczne w dobie zwiększonej zachorowalności

Posiadanie w domu sprzętu medycznego, który możemy używać bez specjalistycznej wiedzy jest tuż po lekach najważniejszą rzeczą. Za pośrednictwem urządzeń możemy zmierzyć sobie, czy dzieciom temperaturę, sprawdzić tętno i puls, a także wykonać inhalacje lub zbadać ciśnienie. Dzięki nim mamy szansę szybko zareagować na pierwsze objawy choroby i podać odpowiednie lekarstwa, bądź wezwać na czas pogotowie. Codzienne, samodzielne mierzenie ciśnienia, bądź też badanie saturacji krwi to teraz drobnostka dzięki urządzeniom medycznym. Doceniają to szczególnie osoby chorujące na nadciśnienie lub mukowiscydozę.

Pamiętajmy, aby przed każdym użyciem nowego urządzenia medycznego przeczytać dokładnie instrukcję obsługi i postępować wedle jej zaleceń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl