TrichoTech™

Formuła zawarta w kosmetykach Neogen - to opatentowany skład wyciągów TrichoTechTM z 7 roślin, ściśle określony pod względem jakościowym i ilościowym. Rośliny, starannie wyselekcjonowane pod kątem najlepszych cech, uprawiane są na ekologicznych plantacjach w Brazylii, na obszarach oddalonych od cywilizacji i wpływu zanieczyszczeń, bez użycia pestycydów i bez nawozów chemicznych. Uprawa i zbiór odbywa się wyłącznie ręcznie, bez udziału maszyn aby chronić wrażliwe części roślin i aby uniknąć skażenia upraw. Gospodarstwo posiada certyfikat Ecocert a procesy produkcji podlegają stałemu nadzorowi jakościowemu.

Starannie wyselekcjonowane rośliny

  • Rozmaryn lekarskiRozmaryn lekarski
  • Lawenda wąskolistnaLawenda wąskolistna
  • Jałowiec pospolityJałowiec pospolity
  • Olejek amyrisowyOlejek amyrisowy
  • Drzewo herbacianeDrzewo herbaciane
  • Jałowiec wirginijskiJałowiec wirginijski
  • Eukaliptus gałkowyEukaliptus gałkowy
 

Jak działa formuła TichoTech

Zawarta w kosmetykach Neogen formuła TrichoTech wywiera wpływ na proliferację fibroblastów biorących udział w odtwarzaniu połączenia brodawki skórnej z mieszkiem włosowym, dzięki czemu opóźnia wypadanie włosów.

Fitokompleks TrichoTech zwiększa syntezę kolagenu nawet o 25-30%, co przyspiesza pojawianie się nowych włosów, znacznie wpływa na jakość włosów i kondycję skóry głowy.

Całkowita zawartość kolagenu w fibroblastach mierzona na podstawie zawartości czerwieni Syriusza po 24 godzinach ekspozycji na róśline stężenia TrichoTech. (*) P<0,05.

Względne poziomy ekspresji mRNA dla FGF-7 i FGF-10 w fibroblastach ludzkich oznaczane za pomocą ilościowej metody RT-PCR. (*) P<0,05, (**) P<0,01 I (***) P<0,0001.

Fibroblasty obecne w brodawce skórnej mieszka włosowego są silnie zaangażowane w regulację wzrostu włosów. Badanie linii komórkowej ludzkich fibroblastów przeprowadzone przez Research and Development Center of the Institute of Osmology and Essential Oils] (IOOE) wykazało, że TrichoTech indukował proliferację fibroblastów, prawdopodobnie dziłki zwiększeniu poziomu ekspresji szlaku sygnalizacyjnego kinazy MAP, przyczyniając się do wzrostu populacji komórek na etapie S-G2-M cyklu komórkowego i zwiększenia produkcji kolagenu o ok. 25-30 % (Rys.
1). Ponadto stwierdzono poprawę migracji komórek i podwyższenie poziomu mRNA genów FGF-7 i FGF-102. (Rys. 2) Ostatnie publikacje naukowe mówią, że TrichoTech posiada zdolność modulowania ekspresji genów, które odgrywają aktywną rolę w okresie pre-anagenu w ramach cyklu rozwojowego włosa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl