Znajdź odpowiedni szampon wzmacniający i rozwiąż problem wypadania włosów
Znajdź odpowiedni szampon wzmacniający i rozwiąż problem wypadania włosów

Długie, krótkie, kręcone lub proste włosy – nasza fryzura jest jedną z pierwszych cech, na którą wszyscy zwracamy uwagę. Nic więc dziwnego, że każdy chce, aby jego włosy zawsze prezentowały się jak najlepiej. Jak zatem bez skomplikowanych zabiegów zadbać o ich zdrowy i piękny wygląd? Najlepiej dobierając właściwy szampon wzmacniający włosy i inne kosmetyki do mycia i pielęgnacji.

Wypadanie włosów – kiedy jest problemem

Wszyscy tracimy włosy. Podaje się, iż normą jest utrata nawet do 100 włosów dziennie. Niemniej jednak, nie są to do końca prawidłowe liczby. W przypadku brunetów posiadających gęste, mocne, zdrowe włosy, utrata tej wspomnianej setki nie jest niczym niepokojącym i być może, posiadacz tak bujnej fryzury, nie zwróci nawet na to uwagi. Zupełnie odwrotna sytuacja dotyczy tych wszystkich, którzy mają delikatne, cienkie, zazwyczaj jasne włosy, gdzie już nawet wypadanie około 50 dziennie może być oznaką, iż w organizmie dzieje się coś nieprawidłowego.

Faktem jest, iż zwiększona utrata włosów często bywa pożądanym sygnałem ostrzegawczym, który powinien skłonić nas do refleksji i podjęcia odpowiednich działań. Jeśli jesteśmy zaniepokojeni tym, co dzieje się na naszej głowie, bez większej zwłoki udajmy się do trychologa lub dermatologa, który dzięki dokładnemu wywiadowi ustali, gdzie leży przyczyna tego stanu. Czy jest to wynik wiosennego, a tak właściwie pozimowego przesilenia? Czy brakuje nam konkretnych witamin i minerałów? Czy jest to efekt długotrwałego stresu? A może skutek zmian hormonalnych, które towarzyszą okresowi ciąży, etapowi karmienia, ale też i klasycznym zmianom ustrojowym, które dotykają wszystkich ludzi wchodzących w kolejne etapy dorastania i starzenia się.

Dieta dla zdrowych włosów

Możemy walczyć z wypadaniem włosów na wiele różnych sposobów. Po pierwsze na pewno nie zaszkodzi prawidłowo zbilansowana dieta. Nie ma co się oszukiwać. Niewłaściwie odżywiony, odwodniony organizm skupi się wyłącznie na utrzymaniu podstawowych procesów życiowych i nie możemy spodziewać się, by w tym natłoku ciążących na nim obowiązków zatroszczył się jeszcze o aspekty wizualne. Blada, ziemista cera, przesuszona skóra, łamiące się i rozdwajające paznokcie oraz słabe i ostatecznie wypadające włosy, to jedne z pierwszych objawów niedoboru cynku, żelaza, a także witaminy A, D, B5, C, E, biotyny i kwasu foliowego. Uzupełnienie swojej diety w pełnowartościowe produkty, warzywa i owoce, połączone z właściwie dobraną suplementacjąi w miarę możliwości wyeliminowanie źródła stresu, to Twoje pierwsze kroki na drodze do zdrowych, pięknych włosów!

jak myć i suszyć włosy

Czy na pewno wiesz jak prawidłowo myć i suszyć swoje włosy?

Po drugie: pielęgnacja. Pod tym pojęciem kryje się zarówno skuteczne usuwanie wszelkiego typu zanieczyszczeń, odpowiednie zewnętrzne nawilżenie i zabezpieczenie struktury włosa, jak i właściwe zabiegi pielęgnacyjne czy też codzienne nawyki. Przede wszystkim warto zadbać o to, by dobierając najlepszy szampon do włosów, kierować się nie tylko ich długością, skrętem czy kolorem, ale przede wszystkim typem skóry głowy. Nigdy nie zapominaj też o odżywce! Usunięcie brudu, kurzu i stosowanych kosmetyków stylizujących jest konieczne, niemniej jednak, głęboko oczyszczone włosy wymagają pomocy w odbudowie zabezpieczającej strukturę włosa powłoki.

Najlepszy szampon - to znaczy jaki? Adekwatnie dopasowany do Twoich potrzeb i osobiście przez Ciebie sprawdzony. Nie ma jednego uniwersalnego preparatu dla wszystkich. Jedyną pomocą przy dokonaniu wyboru, jest obowiązkowe sprawdzenie składu. Jeśli jakiś składnik ewidentnie nam nie służy, unikajmy go. I w drugą stronę, gdy widzimy wręcz zjawiskowe efekty po zastosowaniu danego preparatu – prześledźmy jego skład i bazujmy na zdobytej w ten sposób wiedzy i doświadczeniu podczas kolejnych zakupów.

Zalecamy stosować się do czterech złotych zasad: wyszczotkuj włosy przed myciem, stosuj dopasowane do Twoich włosów szampony i odżywki, wysusz zanim się położysz i chroń włosy. Nie lekceważ zabezpieczania włosów przed gwałtownymi zmianami temperatury, zbyt dużym nasłonecznieniem, wiatrem i zimnem.

„Mądrej głowy włos się trzyma!”

Zdecydowanie tak! Gdyż mądra głowa dokładnie wie, jak zadbać o to, żeby przeciwdziałać wypadaniu włosów. Tak na logikę – żeby ograniczyć wypadanie włosów, należy zadbać o ich właściwe przytwierdzenie do głowy. Oczywiście nie mamy tu na myśli sztucznego ich przyklejania, lecz pobudzenie fibroblastów, które łączą mieszek włosowy z brodawką, w której dany włos się znajduje. Skuteczność szamponów przeciw wypadaniu włosów zależy od obecności takich właśnie składników, które znacząco wzmacniają proliferację kluczowych tutaj komórek tkanki łącznej właściwej.

Jak przyspieszyć wzrost włosów i czy jest to w ogóle możliwe?

Włosy pojawiają się szybciej i już na wstępie są w lepszej kondycji, podobnie zresztą jak i cała skóra głowy, gdy nie brakuje im kolagenu. Czy jest sens aplikować go zewnętrznie? W tym przypadku nie do końca. Niemniej jednak, warto zadbać o dostarczenie substancji, które przyczynią się do zwiększenia jego syntezy.

Niezawodna formuła roślinna skutecznego szamponu wzmacniającego włosy

Warto wybrać szampon o roślinnych składnikach, o udowodnionym klinicznie działaniu. Jedną z takich formuł jest opatentowany fitokompleksTrichoTech™. Znajdziemy w nim: rozmaryn lekarski, lawendę wąskolistną, jałowiec pospolity, olejek AmyrisBalsamifera, melaleukęskrętolistną, eukaliptus gałkowy oraz jałowiec wirginijski, ręczne zbierane na brazylijskich plantacjach posiadających certyfikaty Ecocert. Wiadomo nie od dziś, że tak naprawdę wszystko, co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu dostarcza nam natura! W rękach specjalistów leży opracowanie właściwego zestawienia składników, w dających najlepsze efekty proporcjach i uzupełnienia w substancje, które pozwolą jak najpełniej wydobyć ich dobroczynne działanie.

Piękne, odżywione i błyszczące włosy to każdego z nas. Możesz mieć je na wyciągnięcie ręki! Chcesz się przekonać? Sprawdź szampon do włosów NEOGEN™ NEOWASH

Bestsellery
Pulsoksymetr napalcowy CMS50D
Pulsoksymetr napalcowy CMS50D
139,00 zł
szt.
Szampon do włosów Neogen™ NeoWash
Szampon do włosów Neogen™ NeoWash
39,00 zł
szt.
Żel na blizny Nourisil™MD
Żel na blizny Nourisil™MD
89,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl